Anda Şifa: Thetahealing

ThetaHealing® hayatımızda yaşadığımız sıkıntıların altındaki kök sebepleri bulup bilinçaltında dönüşüm yapabildiğimiz bir tekniktir. Kendi çocukluğumuzdan, genetik bağımızdan,  ortak kültürden, bilinçten ya da ruhsal düzeyde aldığımız olumsuz bilinçaltı kayıtlarımız biz farkında olmadan çalışıp bu olumsuzlukları hayatımıza çeker. Üstelik de zihnimiz kendini koruma amacıyla özellikle negatif duyguları kaydetmiştir. Şanssızlık, hüzün, acı, yetersizlik, değersizlik, kaygı, terk edilme, haksızlığa uğrama, yalnızlık gibi olumsuz duyguları hayatımızda tekrar tekrar hissettiğimiz durumlar yaşayabiliriz.

Örneğin bilinçaltında yetersizlik duygunuz varsa, iş, ev, annelik, vb. tüm sorumlulukların sizde olduğunu ve hiçbir zaman istediğiniz gibi bir anne olamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Sütünüz yetmiyor olabilir, çocuğunuz düzenli uyumuyor olabilir,… Ya da ebeveynlikle ilgili birçok araştırma yapıp sonunda yine kafa karışıklığı, stres ve yetersizlik duygusuyla baş başa kalıyor olabilirsiniz.

“Ben yalnızım.” diye bir inancınız varsa bebeğinizin bakımıyla ilgili hep tek başınıza kalıyor, destek alamıyor olabilirsiniz. “Annelik çok zor. Anne olursam özgürlüğüm kısıtlanır.” gibi inançlarınız varsa isteseniz de çocuk sahibi olamıyor olabilirsiniz. Ya da kaybetme korkunuz varsa hayatınıza bununla ilgili hastalık, kaza, vb. durumları çekiyor olabilirsiniz. “Annelik fedakarlıktır” gibi bir kaydınız varsa çocuğunuz için uygun olan bakıcıyı bir türlü bulamıyor olabilirsiniz. “Her şey tam ve iyi olmalı” gibi mükemmeliyetçi bir inancınız varsa çocuğunuzun en iyi şekilde yetişmesini isterken hata yapmasına, deneyerek öğrenmesine, döküp saçmasına dayanamayıp sinirleniyor, yavrunuza müdahale ediyor olabilirsiniz. Herkesin hikayesi farklıdır. Her zihnin ilişkilendirmesi ve bize yaşattıkları başkadır. Hangi inançlara sahip olduğunuzu seans sırasında konuşarak buluruz.

Hayatımızda yaşadığımız zorlanmaların bilinçaltında bir kazancı vardır. Bu yüzden bu olumsuz durumları farkında olmadan hayatımızda yaratmaya devam ederiz. Örneğin “Acı çekerek başarılı olunur” gibi bir kodlamanız varsa, zihniniz devamlı acı çekip zorlanarak başarılı olacağınızı sanıyor olabilir. Engelleriniz ne olursa olsun bunları dönüştürüp hayatınızda değişim yaşamak mümkündür.

Thetahealing tekniğinde Yaradan’ın koşulsuz sevgi enerjisiyle zorlandığınız konuların kökünde yatan, farkında olmadığınız nedenlere ulaşıp şifalandırırız. Örneğin “Başarılı olmak için acı çekmeliyim.” inancını iptal edip, yerine Yaradan’ın başarılı olma tanımının yerleştirilmesine tanık oluruz ve “Acı çekmeden, kolaylıkla, keyifle başarılı olmanın nasıl hissedildiği” gibi his yüklemeleri yaparız. Konuyla ilgili tüm negatif etkiler kaldırıldığında kalıcı bir değişim olur. Sizi zorlayan kök inançlar olumlu olanlarla değişir ve ortadan kalkmış olur. Böylece rahatlamış olarak yaşamınıza devam edersiniz.

Anne babalık ve karı kocalık da çocuklukta, özellikle pek de hatırlamadığımız ilk altı yılımızda kopyaladığımız rollerdendir. Çocuğunuzla konuşurken bazen annenizin sözlerini söylediğinizi fark ediyor musunuz? Çocuğuma bağırıyorum, biliyorum yanlış ama kendimi tutamıyorum dediğiniz oluyor mu? Ya da ben çocuğumu kendi çocukluğumdan farklı yetiştirmek istiyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum diyor olabilirsiniz. Bunun gibi pek çok durumu büyük ihtimalle geçmişinizde kaydettiniz ve şimdi isteseniz de değiştiremiyor olabilirsiniz. Thetahealingle şifayı yaşamak, kendi çocukluğunuzu onarmak ve anne babalık yolculuğunuza engellerinizden arınmış olarak devam etmek mümkündür. Çocuklarımızı iyi yetiştirebilmek için önce kendimizi arındırmalıyız. Çünkü çocuklar ailenin aynasıdır, bizi olduğu gibi kopyalarlar.

Ayşegül Karahan Ertuğrul

Siz de olumsuzluklardan arınıp rahatlamış bir şekilde çocuğunuzun en değerli ilk altı yılında ona destek olmak isterseniz buradan bana ulaşın. Size yardımcı olmaktan keyif duyarım.