Ayşegül Karahan Ertuğrul (Eğitimci, Ebeveyn Danışmanı)

2004-2009 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği ana dal/ Matematik Öğretmenliği yan dal lisans eğitimi aldı. Eğitimi boyunca çocuklar için hazırlanmış çeşitli yaz bilim kamplarında rehberlik yaptı, bilim merkezlerinde çalıştı.

2009-2012 yılları arasında ODTÜ Eğitim fakültesinde yüksek lisansa devam etti. Bir çok öğrenciyle bire bir özel ders çalışması, ve çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptı.

Çalıştığı bir çok çocuk ve aile ortamı ona her çocuğun aslında zihni açık ve pırıl pırıl olduğunu gösterdi. Eğitimde zorlanma nedenleri ise çocuklardaki psikolojik sıkıntıların öğrenme ve keyif alma coşkularını perdelemiş olmasıydı.

Öğrencilerinde karşılaştığı dikkat dağınıklığı, tırnak yeme, kardeş kıskançlığı, altını ıslatma gibi bir çok problemin psikolojik destek, bilinçli aile davranışları ve çevre ile çözüleceğini fark edip bu konuda çalışmaya karar verdi.

image2

ODTÜ Psikoloji bölümünden bilimsel hazırlık dersleri aldıktan sonra 2013-2015 yılları arasında Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından verilen ODTÜ SEM Aile Danışmanlığı programını süpervizyon dahil 3 düzey alarak tamamladı.

2015 yılında, dünyanın en başarılı eğitim yöntemlerinden biri olan Montessori Eğitimini, konusunda uluslararası düzeyde başarılı  North American Montessori Center (NAMC)’dan alarak Montessori eğitimcisi oldu.

Evli ve 2 yaşında bir kızı var. Kızını da doğumdan itibaren Montessori yöntemi ile keyifle büyütüyor.

Tüm yaşamı şekillendiren, bilinçaltının yoğun bir şekilde şekillendiği yaşamın özellikle ilk altı yılını en başından, hamilelik döneminden itibaren ailelerle çalışıyor.

Her çocuğun özel bir amaç için dünyaya geldiğini düşünüyor ve bir çocuğun daha hayatına olumlu katkıda bulunabilmenin peşinde koşuyor.

Benimle tanışmak isterseniz, karahan.aysegul@gmail.com adresini ya da aşağıdaki iletişim kutusunu kullanabilirsiniz. Sevgiler :)

 

Reklamlar