Ayşegül Karahan Ertuğrul

Eğitimci, Ebeveyn Danışmanı

Milliyet Pembenar yazarı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretmenlik lisans eğitiminin ardından tez aşamasına kadar yüksek lisans eğitimi aldı. TÜBİTAK destekli birçok yaz bilim kampında rehberlik, birçok öğrenciyle özel ders çalışması, ve çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptı.

Çeşitli yaş gruplarında çalıştığı birçok çocuk ve aile ortamı ona her çocuğun aslında zihni açık ve pırıl pırıl olduğunu gösterdi. Eğitimde zorlanma nedenleri ise psikolojik sıkıntıların öğrenme ve keyif alma coşkularını perdelemiş olmasıydı.

Öğrencilerinde karşılaştığı dikkat dağınıklığı, tırnak yeme, kardeş kıskançlığı, altını ıslatma gibi bir çok problem çocukları öğrenmekten alıkoyuyordu. Uygun destek, bilinçli aile davranışları ve gerekli ortam sağlanarak çocukların öğrenme coşkularına kavuşabileceğini gördü.

image2

ODTÜ Psikoloji bölümünde bilimsel hazırlık derslerinin ardından yine ODTÜ’de, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından verilen Aile Danışmanlığı programını süpervizyon dahil 3 düzey alarak tamamladı.

Dünyanın en başarılı eğitim yöntemlerinden biri olan Montessori Eğitimini,  uluslararası düzeyde başarılı  North American Montessori Center (NAMC)’dan aldı.

Bilinçaltındaki olumsuz kayıtlardan arınma ve şifalanma konusunda çok etkili bir teknik olan Thetahealing® tekniğini de çalışmalarına ekleyerek anne baba olmanın keyfini yaşamak ve çocuğunu bilinçli olarak yetiştirmek isteyen ailelere destek oluyor.

Her çocuğun özel bir amaç için dünyaya geldiğini düşünüyor ve onların hayatına olumlu katkıda bulunabilmenin peşinde koşuyor.

Evli ve üç yaşında bir kızı var. Kızını da doğumdan itibaren Montessori yöntemi ile keyifle büyütüyor.

Siz de anne babalık yolculuğunuzda bilinçli ilerlemek, sıkıntılarınızı dönüştürmek, çocuğunuzun potansiyelini gerçekleştirmesine nasıl destek olacağınızı bilmek isterseniz, aşağıdaki iletişim kutusundan mesajınızı yazabilirsiniz.

Sevgiler :)

 

 

 

 

 

Reklamlar