Ayşegül Karahan Ertuğrul (Eğitimci, Ebeveyn Danışmanı)

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği lisans eğitimi aldı. Eğitimi boyunca çocuklar için hazırlanmış çeşitli yaz bilim kamplarında rehberlik yaptı, bilim merkezlerinde çalıştı.

Ardından ODTÜ Eğitim fakültesinde yüksek lisans dersleri aldı. Bir çok öğrenciyle bire bir özel ders çalışması, ve çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptı.

Çalıştığı bir çok çocuk ve aile ortamı ona her çocuğun aslında zihni açık ve pırıl pırıl olduğunu gösterdi. Eğitimde zorlanma nedenleri ise sonradan oluşan psikolojik sıkıntıların öğrenme ve keyif alma coşkularını perdelemiş olmasıydı.

Öğrencilerinde karşılaştığı dikkat dağınıklığı, tırnak yeme, kardeş kıskançlığı, altını ıslatma gibi bir çok problemin psikolojik destek, bilinçli aile davranışları ve uygun ortam sağlanarak çözülebileceğini fark edip bu konuda çalışmaya karar verdi.

image2

ODTÜ Psikoloji bölümünden bilimsel hazırlık dersleri aldıktan sonra Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından verilen ODTÜ SEM Aile Danışmanlığı programını süpervizyon dahil 3 düzey alarak tamamladı.

Ardından dünyanın en başarılı eğitim yöntemlerinden biri olan Montessori Eğitimini, konusunda uluslararası düzeyde başarılı  North American Montessori Center (NAMC)’dan alarak Montessori eğitimcisi oldu.

Evli ve 2 yaşında bir kızı var. Kızını da doğumdan itibaren Montessori yöntemi ile keyifle büyütüyor.

Ayrıca Milliyet gazetesi Pembenar sayfasında “Bilinçli Aileler Pozitif Nesiller”  köşesiyle 0-6 yaş çocuk yetiştirme ile ilgili yazıyor.

Tüm yaşamı şekillendiren, bilinçaltının yoğun bir şekilde şekillendiği yaşamın özellikle ilk altı yılını ailelerle çalışıyor.

Her çocuğun özel bir amaç için dünyaya geldiğini düşünüyor ve bir çocuğun daha hayatına olumlu katkıda bulunabilmenin peşinde koşuyor.

Bana ulaşmak isterseniz, aşağıdaki iletişim kutusunu kullanabilirsiniz. Sevgiler :)

 

Reklamlar