Doğumdan İtibaren Montessori’yle Gelişim

 

Bebeğinizin konuşamıyor, ellerini kollarını hareket ettiremiyor ya da yürüyemiyor olması bir şey anlamadığı anlamına gelmez. Bilinçaltı sonuna kadar açıktır, hisleri çok güçlüdür. Aklınızdan geçen en ufak olumsuz düşünceyi bile hissederler. Zihinlerinin dünyaya dair ilk imgelerini oluştururlar.

Ayrıca, yaşamın özellikle ilk üç yılı bir sünger gibi her şeyi emerler ve tüm yaşam hazinelerini buradan oluştururlar. İnsanın yaşamı boyunca en hızlı gelişim gösterdiği dönemleridir. Bu en kıymetli dönemler çocuğun gelişiminden haberdar anne babaların bilinçli yaklaşımı ve doğru seçimleriyle desteklenmelidir.

Duyularının gelişimiyle zekaları, algıları, ifadeleri de gelişir. Her gelişim döneminde farklı materyallerle becerilerini geliştirirler. İhtiyacı olan doğru, sade materyaller nelerdir, bunları nasıl kullanırsınız? Bebeğinizin fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimine nasıl katkı sağlarsınız? Tamamen çocuğun doğası ve eğilimlerinden hareketle oluşturulmuş Montessori yöntemiyle bu sorularınıza cevap bulacaksınız.

  • Bebeğinizin zihinsel, fiziksel, ruhsal gelişim özellikleri
  • Montessori yöntemiyle bebek gelişimi
  • Bebeğinize uygun destek ortamını hazırlamak

BANA ULAŞIN